054-7595880
עגלת קניות
  
  דף הבית hr אודותינו hr מה חדש hr לשרותכם hr אומרים עלינו hr מבצעים hr מאמרים hr צור קשר
מוקו – בגדי תינוקות
hr hr hr
hr hr
hr
מאמרים

כותנה אורגנית

נכתב על ידי רוית חכימיאן רז MOKU

· בד טבעי, ללא כימיקלים ורעלים

· בד באיכות גבוהה ומשך חייו ארוך יותר

· בד עבה וסופג

· בד ידידותי לסביבה

ברחבי העולם משתמשים בקוטלי חרקים לגידול כותנה אורגנית, יותר מכל גידול חקלאי אחר. הכימיקלים אשר משתמשים בהם לייצור כותנה משפיעים באופן שלילי על איכות הסביבה ,כך שבשנים האחרונות חלה תנופה בשימוש במוצרים אשר גודלו בסביבה ידידותית. אלטרנטיבה מתקבלת על הדעת היא גידול אורגני מוסמך.

הטרנד נתמך גם על ידי בעלי אינטרסים רבים כגון : חקלאים אשר מעוניינים להפסיק את השימוש בכימיקלים, חברות נאורות מעוניינות להגדיל את הרגולציה בנושא ואת התחרות הצרכנים הקוראים לאחריות גבוהה יותר לאיכות הסביבה.

חקלאות אורגנית מייצרת מזון ובדים אשר נקיים מחומרים רעילים ,כימיקלים ומדשנים .כמו כן בחקלאות זו לא משתמשים בהשבחת גידולים גנטית .

חקלאות אורגנית מבקשת ליצור חקלאות מגוונת ולחדש ולשמר את פוריות האדמה , ובכך לקדם את איכות הסביבה.

כותנה אורגנית או ביגוד אורגני גם מעלה סוגיות חשובות נוספות - שכן תהליכי יצור של ביגוד אורגני מבטיחים לרוב תעסוקה הוגנת וחוקית של עובדים, בתנאי עבודה הומאניים במהלך כל תהליך היצור.

אישור כותנה אורגנית / מוצרים אורגניים –

המוצרים האורגניים אשר נמכרים באתר זה מאושרים ע"י GOTS WWW.GLOBAL-STANDARD.ORG/COM אישורים אלו נקבעים ע"י מערכת סטנדרטים אשר מבטיחה כי המוצר העשוי כותנה אורגנית יעמוד בדרישות וכי המוצר בעל תווית מתאימה .

ארגון עצמאי זה מוודא כי חברה המייצרת מוצר אורגני עומדת בסטנדרטים אלו והמוצרים נבחנים באופן שיטתי ומחויבים לעמוד במבחן הזמן .

הסטנדרטים אשר נקבעו על מנת לקבל אישור ע"י התנועה לחקלאות אורגנית (IFOAM) נבעו מהרצון ליצור אחידות רגולטורים בין החברות היצרניות השונות בעולם . הסטנדרטים מתייחסים גם לאופי תהליך הייצור של מוצרי טקסטיל בעולם.

יש לא מעט סוכנויות אשר מאשרות מוצרים אורגניים מוגמרים לעומת מיעוט סוכנויות אשר מאשרות את התהליך של הייצור ועמידתו בתנאים אורגניים .

באירופה יש סט סטנדרטים של תהליך הייצור בהן היצרן צריך לעמוד (KRAV ו GOTS ) וכמו כן בארה"ב ואוסטרליה.

התפתחות החקלאות האורגנית –

כיום ניתן לראות גידולי כותנה אורגנית ב 18 מדינות וזה מהווה רק 0.1% מכלל גידולי הכותנה בעולם . בשנת 2001 היצרנים הגדולים ביותר היו בטורקיה ,ארה"ב , הודו ופרו .

©כל הזכויות שמורות ל: מוקו – בגדי תינוקות | נעלי טרום הליכה | נעלי צעד ראשון | שרשרת ענברים | כותנה אורגנית | חלוק רחצה לילדיםמומלצים | תקנון האתר ויביט בניית אתרים | עיצוב אתרים